Mineral Su Arıtma

Ravent Su Arıtma Cihazı

Mineral Su Arıtma

Tezgahaltı su arıtma cihazı şıklığı, ergonomik kullanım kolaylığı, uzun ömürlü filtre sistemi ve kompakt tasarımıyla kalite standartlarının ötesinde bir sistemi bünyesinde barındırmaktadır.

Ravent Su Arıtma Cihazı, 75 GPD (270 Litre/Gün) kapasitesi evinizin ve işyerinizin sağlıklı ve temiz su ihtiyacını karşılayacak kapasitededir. Dahili 8 Litre deposu ile fazla yer tutmaz. Şık musluğu mutfağınıza değer katarak 360 derece dönebilen başlığı ile kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Pompalı ve pompasız tipleri mevcuttur.

Ravent Su Arıtma Cihazı Özellikleri

  • Tank kapasitesi: 8 litre
  • Üretim kapasitesi: 240 lt/gün
  • Filtre: 80 GPD Q LG membran
  • Çalışma Basıncı: 4-7 Bar
  • Dört yönlü (Shut-off) Valf
  • Paslanmaz Krom Lüks Musluk
  • Boyut: 41x24x43 cm.
  • Akım kısıtlayıcı flow 300 ml.
  • Sistem bağlantısı için 5 metre 1/4″ beyaz hortum
  • Metal küresel vana 1/4″

Filtre Özellikleri ve Kullanım Süreleri

1. AŞAMA: 5 Micron Inline Sediment Filtre (Ön Tortu Filtrasyonu): Sularda askıda bulunan katı maddeler (tortu, kum, çamur v.s.) bulanıklık oluşturur. Askıdaki katı maddelerin oluşturduğu kirliliği ve bulanıklığı gidermek için kullanılan uzun ömürlü 5 micron inline sediment filtre suda bulunan her türlü Partiküller, Kir, Tortu, Kum ve diğer kaba kirleticileri filtre ederek suyu berraklaştırır. 6 ayda bir değiştirilmesi tavsiye edilir.

2. AŞAMA: Inline UDF Granül Aktif Karbon (GAC) Filtre: Suda bulunan klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır. Granül aktif karbon filtre yüksek performanslı aktive edilmiş karbondan oluşmaktadır ve suyu klorin, koku, organik kirleticiler, böcek ilaçları ve koku ile tadı etkileyen kimyasallardan arındırır.
6 ayda bir değiştirilmesi tavsiye edilir.

3. AŞAMA: Inline CTO Blok Karbon Filtre: Klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddeleri filtreleyerek suyu kimyasal maddelerden arındırır. 6 ayda bir değiştirilmesi tavsiye edilir.

4. AŞAMA: Amerikan Membran Filtre: Günde 75 galon su işleyen ince film kompozit (TFC) yüksek kaliteli 1.Sınıf membran. Suyunuzda olabilecek sert su kontaminantları ortadan kaldırır: arsenik, kurşun, bakır, baryum, krom, cıva, sodyum, kadmiyum, florür, nitrit,selenyum, bakteri ve virüsleri atık bölümünden dışarı atar %100 güvenli içme suyu verir. 2 ~ 4 yıl aralığında değiştirilir. 3. yıl değiştirilmesi tavsiye edilir.

5.AŞAMA: Yüksek kaliteli Coconat Post Karbon tatlandırıcı filtre: Membran filtreden çıkan su, saflığa yakın olup, içim olarak hamdır. Birçoğumuz bu suyun tadını beğenmeyiz. Post karbon filtre ile bu hamlıktan çıkar, içimi hoş bir hale gelir. Bir dağ kaynağından çıkan su gibi bir hale ulaşır.